Immár 10. alkalommal kerül megrendezésre hazánk legjelentősebb, precíziós gazdálkodással foglalkozó rendezvénye, melynek kapcsán a MEGOSZ szakmai partner. Tagvállalataink résztvevőként, kiállítóként és látógatóként vesznek részt a rendezvényen. A gépek fejlesztésében és gyártásában fontos a digitális megoldások alkalmazása, a PREGA konferencián és kiállításon kiváló ismereteket lehet szerezni és együttműködéseket építeni.
- február 4-én és 5-én az Agroinform 10. alkalommal rendezi meg a PREGA Precíziós Gazdálkodási Konferenciát és Kiállítást, ezúttal Kecskeméten. Szerezd meg a jegyed most a prega.hu oldalon. Válaszd ki a neked legmegfelelőbbet!
A PREGA X. témái lesznek:
- nap: 2025. február 04.
Plenáris előadások:
ÚJ KAP 2025 aktualitások
Támogatások és finanszírozási lehetőségek
Digitális fejlesztések és tapasztalatai az agrárium nyilvántartásvezetésében
Növénytermesztés és állattartás, mint biológiai egység – Key note előadás
Szekciók:
Agrárdigitalizáció rendszerszemléletben – Szántóföld szekció I.
Állattartás és -tenyésztés szekció I.
Agrárinformatika szekció I.
Állattartás és -tenyésztés szekció II.
Agrárinformatika szekció II.
Öntözés és tápanyaggazdálkodás – Szántóföld szekció II.
Távérzékelés és gépesítés – Szántóföld szekció III.
PREGA Est
- nap: 2025. február 05.
Pályázatok és modernizáció – Szántóföld IV.
Precíziós zöldségtermesztés szekció
Az élelmiszeripar digitalizációja szekció I.
Szántóföld szekció V.
Precíziós gyümölcs- és szőlőtermesztés szekció
Az élelmiszeripar digitalizációja szekció II.
Miről szól a 10. PREGA Konferencia?
2 nap / 90 előadó / 600 résztvevő
Hatékonyságnövelés gazdálkodói tapasztalatai: fajlagos önköltség optimalizálása a gazdálkodás és feldolgozás során
Termékpálya szemlélet: reakció a fogyasztói igényekre, együttműködésben a precíziós termelés, farmmenedzsment, feldolgozóipar és kereskedelem
Biológiai egység / dual-use: hogyan kapcsolódhat hatékonyan az állattartás és növénytermesztés? Ágazaton átívelő tudásátadás – mit tanulhatunk egymástól?
Fenntarthatósági kihívások: regeneratív gazdálkodás, „smart-till”, kitettség elleni védelem, ellátásbiztonság: diverzitás, adaptáció, klímaadaptáció- mit, mikor és hogyan vessünk, hogy minimalizáljuk a károk miatti veszteséget?
A PREGA X díszvendége Tomas Norton egyetemi docens lesz a Leuveni Katolikus Egyetem Állat- és humánegészségügyi Mérnöki Karáról.
A rendezvényen bemutatkoznak olyan gazdaságok, amelyek már végrehajtották a precíziós átállást és részletezik, hogyan hatottak az új folyamatok a termelékenységükre és a profitjukra.
A szántóföld szekciók előadásai a konferencia első napján a nagygazdaságokra koncentrálnak, a második nap szántóföldi programja viszont inkább a kis- és a közepes gazdaságok számára nyújt értékes információkat.